كوفته كاسه ای

  • امتیازدهی
  • تدارک برای
  • زمان پخت ۳۰ دقيقه
  • آماده سازی ۲۰ دقيقه
  • آشپز رزینا شمس
پرینت

محتویات

دستور پخت

  1. ابتدا داخل نان باگت را در می¬آوریم و در شیر می¬خیسانیم. سپس آنها را از شیر بیرون می¬آوریم و شیر اضافی آنها را با دست می¬گیریم و خوب فشار می¬دهیم. سپس با گوشت چرخ کرده، ۳ قاشق غذاخوری پیاز داغ، نمک، فلفل، پودر زیره و یک عدد تخم مرغ خوب ورز می¬دهیم. بعد از گوشت گلوله¬هایی به اندازه نارنگی های کوچک بر می¬داریم و در دست به آن شکل کاسه می¬دهیم.
  2. سپس در ظرف فری که از قبل چرب کرده¬ایم می¬چینیم و با حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد می¬پزیم تا طلایی شود و خودش را بگیرد. سپس سینی را بیرون می¬آوریم و از مواد داخل کوفته، آنها را پر می¬کنیم و روی آن یک تکه پنیر پیتزا یا پنیر گودا می¬گذاریم (می¬توان به صورت رنده شده هم استفاده کرد).
  3. داخل یک ظرف پیاز داغ، رب و آب را مخلوط می¬کنیم و اطراف کوفته¬ها می¬ریزیم. دوباره سینی را در فر می¬گذاریم تا هم سس غلیظ شود و هم پنیر آب شود.
  4. برای مواد داخل کوفته، ابتدا قارچ¬ها را ریز خرد می¬کنیم و در ماهیتابه همراه با کمی روغن تفت می¬دهیم. سپس پیازچه¬های خرد شده را به آن اضافه می¬کنیم و هم می¬زنیم. بعد نخودفرنگی و هویج پخته و چهار گوش شده را به آن اضافه می¬کنیم و هم می¬زنیم. در آخر جعفری را اضافه می¬کنیم و ماهیتابه را از روی حرارت بر می-داریم.

شاید این غذاها را نیز بپسندید