كاناپه فلفل دلمه‌ای با خمير فيلو

  • امتیازدهی
  • تدارک برای ۶ نفر
  • زمان پخت ۳۰ دقيقه
  • آماده سازی ۲۵ دقيقه
  • آشپز ژانت طوروسیان
پرینت

محتویات

دستور پخت

  1. زرده‌های تخم مرغ، وانیل، نمک و فلفل‌قرمز را کاملاً هم بزنید تا رنگ زرده‌ها روشن شده، غلیظ شود. ماست را به زرده‌ها اضافه کرده، کاملاً هم بزنید.
  2. روغن مایع را هم اضافه نمائید. آرد را کم کم اضافه نموده، ابتدا با همزن، سپس با دست آنرا به خورد خمیر بدهید. خمیر را به مدت چند دقیقه ورز بدهید تا سطح آن براق شده، به دست نچسبد، سپس آنرا درون کیسه فریزر گذاشته، در محیط آشپزخانه به مدت ۲۰ دقیقه استراحت داده، سپس استفاده کنید.
  3. ۲۰ عدد قالب کیک یزدی یا مافین را با کره مذاب یا اسپری روغن چرب کنید. فر را روی حرارت ۱۴۰ درجه انتی گراد روشن نمائید. خمیر را روی سطح آرد پاشی شده به ضخامت یک میلی‌متر یا کمتر پهن کنید. طوری که انگشتانتان از زیر خمیر پیدا باشد. خمیر را به مربع‌های ۷ سانتی‌متری برش داده، لایه اول را درون قالبها انداخته، کف آنها را با آب مرطوب کرده و لایه‌ دوم را طوری رو آن قرار دهید که شکل نهایی شبیه سبد باشد. روی خمیرها را با کره مذاب یا اسپری روغن چرب کرده، کف آنها را با چنگال سوراخ کرده،‌ درون فر به مدت ۱۵ دقیقه بگذارید تا طلای شوند.
  4. پیاز را ریز خرد کرده، درون روغن مایع سرخ کنید. ژامبون‌های ریز خرد شده را به آن اضافه نمائید و تا حدی تفت دهید که رنگ ژامبون‌ها سرخ شود. مایه را کاملاً خنک کرده، بقیه مواد را به آن اضافه نموده، کاملاً هم بزنید.
  5. بعد از پخت نان‌ها، وقتی هنوز گرم هستند آنها را از قالب‌ها در آورده داخلشان را با مواد درونی پر کرده و به مدت ۵ دقیقه دیگر درون فر بگذارید تا پنیر داخل مواد ذوب شود.

شاید این غذاها را نیز بپسندید